Baw się i poznawaj świat – nauka przez zabawę

Nauka przez zabawę jest według psychologów i pedagogów najlepszą metodą przyswajania wiedzy.Warto więc pomyśleć, jak możemy to wykorzystać w praktyce. Mądra zabawa wpływa na rozwój i zainteresowania dziecka, kształtuje wyobraźnię, pobudza myślenie i aktywność. Przynosi radość, odprężenie i twórcze pomysły.

 

Nauka z 3,5 latkom musi być interesująca. Dzieci pragną wiedzy, trzeba ich tylko odpowiednio zainteresować. Kreatywność już jest w twoim dziecku, bo z nią się urodziło, ale tylko od Ciebie zależy, jak bardzo się ona rozwinie. Nauka geografii może zaciekawić nawet malucha. Wystarczą odpowiednie pomoce naukowe, zaangażowanie rodziców i wspólny czas. Lenka z Igorem od 3 miesięcy poznają atlas świata.

Baw się i poznawaj świat - nauka przez zabawęBaw się i poznawaj świat - nauka przez zabawęBaw się i poznawaj świat - nauka przez zabawęBaw się i poznawaj świat - nauka przez zabawęBaw się i poznawaj świat - nauka przez zabawęBaw się i poznawaj świat - nauka przez zabawęBaw się i poznawaj świat - nauka przez zabawę

Puzzle Czu Czu Alfabet z flagami państw, jest u nas hitem. Dzieci uwielbiają Czu Czu, za prostotę wykonania, kolory i kreatywność. Układamy puzzle dopasowując flagę do nazwy państwa a później szukamy tych państw na naszym świetlnym globusie i na przyklejonej na ścianę mapie. Ileż to minut już spędziliśmy na tej zabawie, wiemy tylko my. Nie do znudzenia. Wieczorem, gdy robi się już zmrok, włączamy lampkę globus i szukamy państw o których uczyliśmy się danego dnia. Dzieci mówią, że teraz będzie magia i przykładają rączki do oświeconego globusa 🙂 Sami wymyślają zabawę. Rola nas rodziców jest taka, by przede wszystkim  pozwolić dzieciom na samodzielne myślenie i popełnianie błędów, podsuwać im pomysł a nie rozwiązanie. Ostatnio na Instagramie opublikowałam obrazek, który pokolorował mój syn, o tutaj kliknij  . Już teraz wiem, gdzie mieszkają różowe sarenki i nawet mi przykro, że nigdy nie byłam w tym lesie. Musze koniecznie popracować nad swoja fantazja 🙂 Pozwólmy dzieciom, by nie trzymały się sztywno tradycyjnych schematów i szukały własnej drogi. Tak jest o wiele fajniej, tak być powinno, niech żyje kreatywność!

Baw się i poznawaj świat - nauka przez zabawęBaw się i poznawaj świat - nauka przez zabawęBaw się i poznawaj świat - nauka przez zabawęBaw się i poznawaj świat - nauka przez zabawę

Lampka Globus –  Arttravel.pl

Puzzle Alfabet – CzuCzu

Naklejka mapa – Dekornik

Piżamka w myszki – Mouse in A house

KONKURS

Wszystkie szczegóły konkursu na naszym Facebooku – Klik 🙂

globus plakat

Regulamin:

Facebook Comments