BAZA WAŻNA JEST

Baza musi być w każdym domu, gdzie są dzieci. Musi być i kropka. Pamiętam, że sama będąc dzieckiem zawieszałam koce gdzie się da. Miedzy krzesłami, na stole, pod drzewem. Dobre było każde miejsce, które pomagało schować się przed światem. Im ciemniej w nim było, tym lepiej. Mogłam tam przesiadywać całymi dniami, bawić się jeść a nawet spać.Wszystkie poduszki w domu miały w bazie swoje miejsce. Dzieci są czarodziejami. Czarodziejami czasu i przestrzeni. Kiedy otworzymy drzwi do ich świata czeka nas tam coś niezwykłego.

Kinderki.eu Baza

Kinderki.eu Baza

Kinderki.eu Baza

Po co dziecku baza?

Każde dziecko żyje w swoim świecie fantazji, mniejszych lub większych. Bardzo lubię obserwować swoje dzieci ukradkiem tak, by nie widziały, że patrzę na nie. Zupełnie inaczej bawią się One same wiedząc, że nikt ich nie widzi. Serio, sprawdzicie sami. Kinderek prowadzi fantastyczne dialogi np. z samolotami, opowiada fajne i rzeczowe historyjki, sam tworzy historię zabawy. Kinderka znów, jako dwulatka nie potrafi jeszcze opowiadać zmyślonych historii, wspaniale za to bawi sie w naśladowanie świata dorosłych. Dla przykładu – bawi się swoim domkiem i króliczkami, króliczki się przytulają, dają sobie buziaczka, czasem kłócą.. wtedy słyszę – ty ty ty tak nie wolno albo ej! zostaw to. Wszystko to jest wspaniałym widokiem, bo obrazuje nas dorosłych. Pokazuje nasze zachowania i wzorce jakie przekazujemy dzieciom. Bawiąc się sami, aranżując od początku do końca zabawę, mają swobodę w byciu sobą. Nikt niczego nie narzuca, w tym danym momencie są we własnym świecie dziecięcej fantazji. Baza jest swego rodzaju azylem, nie ważne czy jest to namiot, tipi czy domek z kocy. Ważne jest to własne miejsce, gdzie można się schować.

Kinderki.eu Baza

Kinderki.eu Baza

Kinderki.eu Baza

Kinderki.eu Baza

Kinderki.eu Baza

Kinderki.eu Baza

Kinderki.eu Baza

Kinderki bardzo dużo czasu spędzają w swojej bazie. O dziwo się tam nie kłócą! To chyba jedyne miejsce, ponieważ w ostatnim czasie mocno walczą o swoje terytorium i próbują, kto silniejszy 🙂 Baza jest idealnym miejsce do czytania książek. Ja w naszym namiociku zamontowałam Bożonarodzeniowe lampki aniołki. Więc nawet wieczorami jest tam jasno i przytulnie. Dzieciaki chętnie wskakują tam poleżeć, uprawiają wtedy takie błogie lenistwo. Leżą i sobie rozmawiają albo przełączają pilocikiem światełka na różne programy świecenia. Wyciszają się. Baza jest potrzebna, tam toczy się życie.

Kinderki.eu Baza

Kinderki.eu Baza

Kinderki.eu Baza

Kinderki.eu Baza

 

Kinderki.eu Baza

Kinderki.eu Baza

Kinderki.eu Baza

Lucky Kids to nowa marka na rynku polskim. Namiot składa się z drewnianego stelaża i bawełnianego „tropiku”. Kapitalnym rozwiązaniem jest to, że namiot składa się  i zajmuje niewiele miejsca w mały wnętrzach. Swobodnie może stanąć za drzwiami pokoju czy za szafą. Stworzony z największą precyzją, dokładnością i dbałością o szczegóły. Z Tipi wygrywa tym, że jest w nim więcej miejsca i moje dwa maluchy swobodnie mogą siedzieć w nim w dwójkę. W ofercie Lucky Kids oprócz namiotów są poduchy, materace i worki na zabawki. Koniecznie zaglądnijcie do Nich.Warto.

Facebook Comments