Moje Kinderki wkroczyły w etap odkrywca -nauczyciel.
Kinderka ma 18 miesięcy i jej ciekawość świata jest ogromna.
Chłonie wszystko jak gąbka a za swojego mentora wybrała starszego brata. co niesie ze sobą rożne skutki.
Niezaprzeczalnie  rozwija się dużo szybciej w towarzyskie brata niż brat gdy był w jej wieku i był jedynakiem.Samodzielnie je posługując sie sztućcami ,nie potrzebujemy niekapków ani innych kubeczka z „dzióbkiem” bo picie ze szklani i butelki ma opanowane.Sporo mówi wymawiając poprawnie słowa dzięki :rozmowom” z bratem oraz naszemu sposobowi na powtarzanie słów przez sylabowanie ( ale o tym w innym poście napiszę) Generalnie nie wygląda i nie zachowuje się jak 18 miesięczne dziecko.
Większość tej „nauki” zawdzięcza starszemu bratu a starszy brat wiedzę swą posiada dzięki nam rodzicom,którzy umożliwiają mu prawidłowy rozwój . Wspieram jego kreatywność i wyobraźnie  jak tylko potrafię.Czytanie ,malowanie ,opowiadanie bajek ,zadawanie pytań to tylko nieliczne sposoby na zabawę i rozwój wyobraźni.
Czasem sięgam po „wspomagacze”. Takim niekonwencjonalnym wspomagaczem jet również muszelka Bilibo . To zabawka do której nie potrzeba instrukcji ani baterii.
Zastosowanie muszelki jest tak szerokie  , jak tylko  ogromna jest wyobraźnia i kreatywność Twojego dziecka. To od niego zależy jak wykorzysta możliwości Bilibo .Ta plastikowa muszla zachwyca mnie samą ,ponieważ mowie zdecydowane „NIE” dla gotowych rozwiązań. Lubię zabawki zmuszające do myślenia np. klocki czy puzzle.Lubie obserwować jak Kinderki wyciągają szufladę ze zwykłymi plastikowymi klockami i i zaczynają realizować swoje fantazje. To zacięcie,skupiony wzrok i wyciągnięty języczek na zewnątrz- oto obraz dziecka skupionego na nieświadomym(dla niego) rozwoju kreatywności i wyobraźni. Jeszcze większe skupienie wymalowane na twarzy ma Kinderka ,która bacznie obserwuje brata i naśladując go robi to samo  z nie ukrywam bardzo dobrym skutkiem.
Bilibo można bawić się na wiele sposobów- kręcić się, bujać,siedzieć,przechowywać samoloty jak mój syn albo lale niczym  w kołysce jak moja córka. Świetna alternatywa dla „dupolotu” na śnieg lub zabawka w wodzie,basenie,nad morzem.Ostatnim hitem jest  użycie Bilibo jak tunelu na drewnianych torach.
Bilibo jest uniwersalne czyli dla chłopca i dziewczynki dla dzieci w rożnym wieku – u nas bawi się 18 -nasto miesięczniak i  3.5 latek! Bilibo jest wszechstronne.
Zastosowań tak wiele  ile pomysłów .Prostota jej konstrukcji daje tak wiele możliwości zabawy co dostrzeżono na arenie międzynarodowej zdobywając wiele nagród i wyróżnień.

Bilibo i inne fantastyczne zabawki i marki znajdziecie w sklepie  

BILIBO W AKCJI 
                                                                  OUTFIT
Kinderek spodenki Mouse in A house
Kinderek topi majtki Nosweet
Kinderka sukieneczka Lidl
buty Kinderków Native shoes Pan Pablo Kids
Basen baseny-dmuchane.pl

Facebook Comments