CO SPAKOWAĆ DO KALENDARZA ADWENTOWEGO?

Pamiętam w dzieciństwie, jak bardzo nie umiałam doczekać się świąt i Wigilii. Urodzeni na początku lat 80- tych wiedzą jak ponure to były czasy i jak niewiele było w sklepach. Jako dziecko nigdy nie miałam kalendarza adwentowego, nie pamiętam niczego takiego. Za to z rozkoszą jadłam czekoladopodobne czekolady, które rzucili na sklep przed świętami. Na tamte czasy to niesamowity rarytas, zważywszy, że owoce egzotyczne (banany i pomarańcze) pojawiały się tylko w okolicy świąt. A pamiętacie smak szynki z puszki? Dziś już nie smakuje tak samo. Wiele rzeczy nie smakuje tak samo, bo mamy je na co dzień. Mówi się, że święta nie mają uroku bo są skomercjalizowane i pełne konsumpcjonizmu. A ja uważam, że wszystko zależny od naszego podejście, od tego co chcemy zmienić i co chcemy pokazać naszym dzieciom. One chłoną niczym gąbka i to my rodzice wpajamy im obraz świąt. My uczymy i my pokazujemy.

W Niemczech zwyczaj kalendarza adwentowego jest bardzo rozpowszechniony i wisi on praktycznie w każdym domu. Bardzo często robiony samodzielnie. Zdradzę Wam, że dziś byliśmy na poszukiwaniach idealnej choinki. Jutro chłopcy pojadą kupić żywą choinkę w doniczce. Nie dziwcie się, w Niemczech domy są już przystrojone, oświetlone i przygotowane na 1 dzień adwentu.Wszystko szybciej tutaj jest ale mnie to cieszy. Kocham święta, kocham ten czas przygotowań i oczekiwania na pierwsza gwiazdkę.

CO SPAKOWAĆ DO KALENDARZA ADWENTOWEGO? CO SPAKOWAĆ DO KALENDARZA ADWENTOWEGO?

W ostatnich dnia Kinderkom towarzyszy Stanisław I Krystyna czyli Szyte Żyjątka. Jeśli nadal myślisz nad prezentem i to nie tylko dla dziecka to koniecznie zaglądnij do żyjątek- gwarantuje, że przepadniesz 🙂 Dostępne są niektóre  od ręki na Dawanda trwa akurat fajna promocja!!!!

CO SPAKOWAĆ DO KALENDARZA ADWENTOWEGO?

Nasz kalendarz już wisi, czeka tylko na wypełnienie. W niedzielę powkładam wszystkie „czary”, które będą niespodziankami na każdy z 24 dni. Nie mogłam zrobić tego wcześniej, bo moje dwa ciekawskie szperacze, spenetrowały by wszystkie torebki nim zacząłby się adwent 🙂 Już teraz pytają – a kiedy będą niespodzianeczki w nim – i już widzę ten wzrok anielsko diabelski. Dlatego od kilku dni im tłumacze na czy polega magia kalendarza adwentowego, zobaczymy na ile wiedzę tą przyswoili.

CO SPAKOWAĆ DO KALENDARZA ADWENTOWEGO?

Tunika mamatu/getry icon store/Kapcie slippersfamily 

Kalendarz powstał z mini papierowych torebek. Jest w pełni ekologiczny i wielokrotnego użytku.

Dostępny w sklepie That Way  

CO SPAKOWAĆ DO KALENDARZA ADWENTOWEGO?

Co spakowałam do kalendarza?

Kalendarz w swojej idei ma, by każdego dnia obdarowywana osoba znalazła jakiś drobiazg wywołujący uśmiech na jej twarzy. Kalendarz That way jest idealny dla dwójki dzieci bo w jednej torebce pomieści drobiazg dla dwójki  a nawet trójki. U nas innej opcji być nie może- albo oboje coś dostają albo nikt. Od dawna rozglądałam się więc za ciekawymi drobiazgami do kalendarza. Wiadomo, że trudno w jednym miesiącu kupić drobiazgi na 24 dni a chciałam, by każdego dnia oprócz małego słodycza była w nim mała niespodzianka. Najwięcej fajnych drobiazgów znalazłam w edukatorku w którym dostępna jest marka zabawek Goki, którą uwielbiam własnie za ciekawe drobiazgi. Myszki w walizeczce natychmiast skojarzyły mi się z ukochanym przez moje dzieci (i mnie) Maileg. Dwie drewniane myszki z ruchomymi nóżkami i rączkami oraz kilkanaście ubranek do przebierania ich wypełniły nasz kalendarz na całe 10 dni! Wszystko zapakowane w fajną walizeczkę. Dla Igor wypatrzyłam drewnianego króla Artura na koniku, będzie radość bo motyw rycerski przewija się u nas ostatnio bardzo często. Wiem, że będzie to „wybawiona” zabawka bo Lena bardzo lubi rozbierać Mailegowe myszki, których nie mogło zabraknąć w kalendarzu. To taki mały rarytas ale nigdy nie mogę się im oprzeć, kto zna Maileg, ten wie jak potrafią zachwycać. Duży wybór i naprawdę dobre ceny znalazłam w sklepie Galeria Pogodnych Wnętrz  zaglądnijcie do działu Maileg . Do kalendarza idealnie pasują Mini puzzle czuczu. Super cena, piękna grafika, Igor z Lenka uwielbiają czuczu. Małe drewniane gruszki z Turkusowej pracowni są takie słodkie, że nie mogłam się oprzeć miętowej ślicznotce 🙂 będzie zdobić dumnie półkę Lenki. Zaglądnijcie do działu zabawki jakie piękne wózeczki i pchacze są w ofercie. Piękne rzeczy, naprawdę i w dobrych rozsądnych cenach.

Każdego dnia, oprócz czegoś słodkiego i malej niespodzianki kinderki znajdą zadanie na ten dzień. Jakie pisałam o tym w tym wpisie– inspirujcie się! Nasz adwent będzie radosnym czasem oczekiwania.

adwent CO SPAKOWAĆ DO KALENDARZA ADWENTOWEGO?

Walizeczka z myszkami do przebierania / Król Artur na koniu /Mini puzzle czuczu /bączek czerwone drewniane jabłuszko /klocki elastyczne/drewniana gruszka /małe myszki Maileg 

CO SPAKOWAĆ DO KALENDARZA ADWENTOWEGO?CO SPAKOWAĆ DO KALENDARZA ADWENTOWEGO?CO SPAKOWAĆ DO KALENDARZA ADWENTOWEGO?CO SPAKOWAĆ DO KALENDARZA ADWENTOWEGO?

A jak jest u Was? Macie już gotowe kalendarze adwentowe ? Kupione gotowe czy może robiliście sami?

Facebook Comments