CZYM JEST RADOŚĆ DZIECKA I ZGAGA RODZICA ?

CZYM JEST RADOŚĆ DZIECKA I ZGAGA RODZICA ?

 

WWW.KINDERKI.EU

 

www.kinderki.eu

 

www.kinderki.eu

 

www.kinderki.eu

www.kinderki.eu

 

www.kinderki.eu

 

www.kinderki.eu

 

www.kinderki.eu

 

www.kinderki.eu

 Człowiek naprawdę uczy się przy dziecku doceniać drobne radości. Racją jest, że świat widziany oczami dziecka jest tysiąckroć piękniejszy. Właśnie dzięki Kinderkom widzę to, czego sama nie dostrzegałam.

Jako dzieci większość z nas bardzo chciała być taka jak dorośli. Jako dzieci, dla których autorytetem z reguły są rodzice staraliśmy się dorównać ich oczekiwaniom i być tacy jak oni. Chcieliśmy jak oni być poważni, duzi, mieć pracę i zarabiać pieniądze, założyć rodzinę, jeździć samochodem, robić co chcemy.

Kiedy dorośliśmy zatęskniliśmy za dzieciństwem. Za beztroską, spontanicznością, brakiem obowiązków, byciem w ciągłym ruchu, zabawą.

Dziecko wewnętrzne jest ukryte w każdym dorosłym. Niestety ludzie dorośli lubią nakładać maski, wstydzą się pokazywać swoich uczuć i emocji. Spontaniczne reakcje nie zawsze są mile przyjmowane wśród dorosłych, dlatego tak często kontrolują to, co mówią i co robią zamiast pokazać swoją prawdziwą twarz.

Dziecko bez skrępowania potrafi okazać radość , smutek i złość mocno afiszując swoje emocje. Jak czyste i szczere jest przez to jego serce i wolne od gniewu i frustracji. Tłamszone emocje zagnieżdżają się w nas i potrafią „gnieść” nas przez długie lata. Sama nie do końca potrafię pokazać swoją „zgagę”, znacznie łatwiej radze sobie z okazywaniem radości i gniewu niż smutku i zranienia. Przez to dręczące mnie sprawy znacznie dłużej zamieszkują moje wnętrze. Warto posłuchać wewnętrznego dziecka, może ono ma ochotę pobiegać, albo podskoczyć, głośno się zaśmiać, pohuśtać się lub popłakać sobie, może chce lody, teraz w środku zimy..Nie wypada…no cóż…Sami ustalamy swoje normy a najważniejsza w tym wszystkim jest miłość.Daj dziecku tyle miłości ile sam posiadasz, a zapewnisz mu szczęśliwe i pełne życie. Najpierw jednak pokochaj siebie a uleczysz swoje wewnętrzne dziecko.Nie można, bowiem podzielić się miłością z kimkolwiek, jeżeli nie dasz jej najpierw sobie.

PS. Zdjęcia zrobione są podczas spontanicznej reakcji na misia, którego Leneka dostała  na urodzinki od Agaty z filcove .

 

 

 

 

Facebook Comments