Winston Churchill powiedział kiedyś: „Odwaga jest słusznie uznawana, za najważniejszą z cnót, ponieważ wszystkie inne są od niej uzależnione”.

Cały czas wiruje mi w głowie myśl, że wychowuje Cię synku dla innej kobiety.  BĘDĘ PRÓBOWAĆ WYCHOWAĆ NAJLEPSZEGO MĘŻA DLA MOJEJ SYNOWEJ I OJCA DLA MOICH WNUKÓW.

Dlatego chciałam napisać dekalog dla Ciebie..na życie… Byś wiedział..Byś przeczytał zawsze w tedy, kiedy najdą Cię wątpliwości.

DEKALOG DLA SYNA

1. Odważ się być odważnym i pewnym siebie. Musisz mi wybaczyć, że bywam nadopiekuńcza, że chucham i dmucham a czasem nie wierze w Twoje możliwości, zwłaszcza te na placach zabaw i wszelkich małpich gajach 🙂  Dlatego też z wdzięcznością patrzę, jak niezastąpiony tata daje Tobie to,  na co ja nigdy bym się nie zdobyła, bo nie na tym polega odwaga, żeby nie czuć strachu w ogóle, a na tym, by wiedzieć jak go przezwyciężyć.

2. Kochaj świat i kochaj ludzi, mimo że nie raz doświadczysz rozczarowania z ich strony. Będą tacy, co potraktują Cię nie fer…będą chcieli wyssać dobrą energie. Nie  wiem, jak bronić się przed takimi wampirami, bo oni czasem przychodzą w przebraniu łagodności odkrywając swoją prawdziwą twarz powoli. Ale nie daj się nigdy „złamać” takiemu wampirowi, pamiętaj ile jesteś wart i jaki jesteś wspaniały. Przykro mi, że będziesz musiał poznać takie uczucia jak: zawód, przykrość, zazdrość, wściekłość…

3. Bądź mądry, by wiedzieć, kiedy poprosić o pomoc i odważny, by umieć o nią poprosić.. Chciałabym synuś, byś był pomocny słabszym ale też żebyś potrafił poprosić o pomoc. Nie cwaniakuj, bo to cecha słabych ludzi.

4. Bądź silny charakterem nie tylko mięśniami. Ale jeśli zapragniesz zapłakać to nie wstydź sie łez. To nie jest prawda, że  prawdziwy mężczyzna nie płacze. Prawdziwy mężczyzna umie okazywać emocje, potrafi mówić kocham i uronić łzę czy to z radości czy ze smutku.

5.  Z każdej porażki wyciągaj wnioski. Nie bój sie popełniać błędów jesteśmy tylko ludźmi, często się mylimy,  ale z każdej takiej lekcji wyciągnij naukę. Błędy to nic innego jak informacja, że trzeba spróbować czegoś innego, iść inną drogą.

6. „ Celuj w księżyc, nawet jak nie trafisz będziesz wśród gwiazd.” Nie daj się okraść z marzeń ani podcinać skrzydeł. Człowiek bez marzeń nie ma celu w życiu. Nie żyje szczęśliwie a jedynie wykonuje zadania jakie stawia mu życie. „Jeśli coś jest niemożliwe, a ty najbardziej na świecie tego pragniesz, to jest to możliwe!”

7. Szanuj siebie i szanuj innych. Mnie szanuj synuś, bo jeśli nie będziesz szanował mnie, to nie będziesz umiał okazać szacunku innej kobiecie. Wiedz, że na  szacunek zasługuje każdy, dopóki zasługiwać nie przestanie…

8. Jeśli pokochasz, to kochaj szczerze. Chciałabym, byś w przyszłości miał tego kogoś jedynego. Żonę, matkę swoich dzieci. Byś kochał i był kochany. Byś dawał wszystko to, co my dajemy Tobie i jakie wartości Ci przekazujemy. Bądź dla niej mężczyzna a nie  księciuniem-mamisynkiem. Bądź dla niej oparciem a nie kolejnym dzieckiem do obrobienia. Wiedz, że nie ma fajniejszego widoku jak gotujący facet ))

9. Nie złość się, że wymagam od Ciebie samodzielności. Wiem, że źle Ci się ściąga te buty wysokie co do przedszkola w nich chodzisz i kurtka jakoś gubi rękawy… ale wiem, że potrafisz zrobić to sam. Może trwa to dłużej a Tobie szkoda czasu bo wolisz już biegać, układać klocki. Wiem, że jedzenie to nudne zajęcie  a na odniesienie talerza nigdy Ci czasu nie starcza. Ale takie są reguły – sprzątamy po sobie. Ustępuj miejsca w autobusie ludziom starszym, kobietą w ciąży czy z małym dzieckiem. Pamiętaj, że przez drzwi zawsze pierwsza wchodzi kobieta, bądź Dżentelmenem.

10. Lecz nade wszystko bądź sobą synku. Żyj najpiękniej jak potrafisz.

.

 

Facebook Comments