Jakie powinny być idealne kapcie? – Czyli niezbędnik przedszkolaka 2016

Ostatni tydzień, ostatnia prosta i wrzesień przed nami. Zaczynamy 3 rok przygody z przedszkolem i już drżę na myśl, że ostatni.

Wybór kapci dla przedszkolaka to nie jest proste zadanie,ponieważ są to najważniejsze buty dla każdego przedszkolaka. Bez względu na to, jakie buty nosi dziecko na co dzień, to właśnie w kapciach spędza najwięcej czasu i nad ich wyborem powinniśmy trochę pomyśleć. Dzieciaki w kapciach chodzą nawet 8 godzin dziennie, dlatego powinniśmy mieć pewność, że to, co mają na nogach, jest dla nich odpowiednie. Nie jestem ignorantką w tej sprawie. Dbam o stopy moich dzieci od dnia ich narodzin.Od 3 lat wybieram kapcie Slippers Family. Lenka za każdym razem wybiera zebry a Igor ewidentnie dorośleje, bo wybiera tenisówki.

Jakie powinny być idealne kapcie? - Czyli niezbędnik przedszkolaka 2016 Jakie powinny być idealne kapcie- Czyli niezbędnik przedszkolaka 2016016Jakie powinny być idealne kapcie- Czyli niezbędnik przedszkolaka 20162016 Jakie powinny być idealne kapcie- Czyli niezbędnik przedszkolaka 20162016

Dlaczego akurat Slippersy?

Producent przekonuje:

„Kapcie profilaktyczne Slippers Family gwarantują ochronę i prawidłowy rozwój stopy dzięki zastosowaniu sprawdzonych i polecanych przez ortopedów rozwiązań projektowych”
 • Łatwość ubierania – suwak z tyłu, umożliwia naturalne zakładanie obuwia poprzez wsuwanie stopy a w ulepszonej, bardziej trwałej wersji jest rzep przy zamku, żeby się nie rozpinały. Pozwalamy dzieciom na somdzielność, wspieramy poczucie wartości – UMIEM, DAM RADE SAM.
 •  twardy zapiętek, stabilizuje stopę podczas chodzenia
 • wyprofilowana, skórzana wkładka, zmusza stopę do odpowiedniej pracy
 • kauczukowa podeszwa, zapewnia bezpieczeństwo i zapobiega ślizganiu się
 • obcas Thomasa, dzięki kształtowi klina stopa jest odciążona i nie opada do środka
 • stopa w kapciu oddycha m.in. dzięki naturalnym materiałom: bawełnie i skórze oraz dzięki półokrągłemu wycięciu z boku. Spotkałam się z częstym pytaniem – Czy nogi w slippersach się pocą? Odpowiem Wam- Moim dzieciom się nigdy nie pociły ale należy wziąć pod uwagę rodzaj skarpety czy rajstopy ubranej. My nosimy te 100% bawełniane z Woli. Noga nigdy nie była spocona ani u Lenki ani u Igora. Pamiętać jednak musimy, że potliwość nóg, nawet u dzieci uwarunkowana jest genetycznie.
 • zabudowany, okrągły, wysoki nosek, gwarantuje bezpieczeństwo przed urazami delikatnych paluszków dziecka oraz zapewnia palcom dziecka wygodę,  pozwalając na ich właściwy rozstaw
 • miękka guma w podbiciu, umożliwia dopasowanie stopy do obuwia, poprzez regulację podbicia
 • wysokość za kostkę, chroni  przed urazami oraz zapobiega „przydeptywaniu“
 •  są produkowane ręcznie w Polsce, metodą wypracowywaną przed ponad pół wiekiem, a przygotowanie jednej pary trwa kilka godzin, bez pośpiechu i z niezwykłą pieczołowitością
 • i najważniejsze PODOBAJĄ SIĘ DZIECIOM 

Jedna para kapci a tyle ma zalet. To musi być najlepszy produkt. Pamiętajcie, że wybór odpowiednich bucików ma kluczowe znaczenie dla zdrowia stóp waszych dzieci, a co za tym idzie dla zdrowia całego ich organizmu, prawidłowej postawy i rozwoju ruchowego!

Jakie powinny być idealne kapcie- Czyli niezbędnik przedszkolaka 2016

 

 U dzieci do 3 roku życia, nie stosuje się wyprofilowanych wkładek, aby nie rozleniwiać mięśni. W przypadku dzieci w wieku przedszkolnym, czyli w kluczowym momencie rozwoju, można rozpocząć profilaktykę płaskostopia. Oczywiście ważne jest chodzenie boso, ale w przedszkolu czy szkole kapcie stają się koniecznością.
Jakie powinny być idealne kapcie- Czyli niezbędnik przedszkolaka 2016 Jakie powinny być idealne kapcie- Czyli niezbędnik przedszkolaka 2016
Worek można kupić oddzielnie lub dostać go gratis, przy zakupie dwóch par kapci Nature foot jedne do przedszkola, drugie do domu lub po prostu dla dwójki dzieci. Worki wykonane są z aksamitu, takiego jak kapcie. Fajnie sprawdzą się, nie tylko  do przechowywania kapci ale również jako plecaczek na nadchodzące jesienne wędrówki.
Nad jeziorem Lenka spaceruje w półbutach Slippers „CityFoot” wykonanych z skóry
Igor spaceruje w trampkach Slippers Czarna pantera
 Zupełnie nie wiem jak jest w polskich przedszkolach ale w niemieckich, dzieci piją wodę z kranu. Dla mnie ten fakt był powalający 😉 Serio! Wiem przecież, że woda ta musi być zdatna do picia, przebadana. Faktycznie smakuje dobrze, czasem i ja na szybko jej łyknę ale wciąż mam obawy czy moje dzieci powinny ją pić. Dlatego do przedszkola, nosili swoje picie w bidonach.Opcja ta była fajna jesienią i zimą ale wraz z nadejściem cieplejszych dni wody w bidonie nie wystarczało, pil wiec wodę z kranu głownie. Fantastycznym rozwiązaniem, stały się butelki Dafi.pl z filtrem.
 Butelka wyposażona jest w unikatowy filtr węglowy, który usuwa smak i zapach chloru z wody kranowej. Wymienny filtr składa się z węgla aktywnego, otrzymywanego z łupin orzecha kokosowego.Mogą pić tyle ile potrzebują uzupełniając butelkę wodą z kranu.Sam w domu od dawna używam dzbanka filtrującego Dafi i filtra z magnezem  oraz alkalizującego. Dalego w naszej wyprawce nie może brakować dwóch butelek i wymiennych flitrów.
Jakie powinny być idealne kapcie- Czyli niezbędnik przedszkolaka 2016idealne kapcieJakie powinny być idealne kapcie- Czyli niezbędnik przedszkolaka 2016 Jakie powinny być idealne kapcie- Czyli niezbędnik przedszkolaka 2016
Zdarzyło się nam w zeszłym roku, że koleżanka Lenki miała w przedszkolu takie same tenisówki. Pewnego dnia, mama tej dziewczynki zapytała mnie, czy Lenka ma ubrane swoje buty, ponieważ nie możne znaleźć tych od córki. Sytuacja dla mnie nieco żenująca, na szczęście Lenka miała całą zielona podeszwę od plasteliny, która ją zafarbowała. Odpowiedziałam tej mamie, że to na pewno nasze buty. Przewróciła bezczelnie oczami a ja od tej pory miała do niej pewien niesmak…W tym roku nie dopuszczę do takiej dwuznacznej sytuacji. Wszystkie przedszkolne rzeczy będą podpisane. Buty, zapasowe ubranie, bidony, worki na kapcie, pasta i szczoteczka do zębów będą podpisane imieniem i nazwiskiem. Takie specjalne naklejki, wprasowanki,oraz imienne worki znalazłam na stronie Podpisane.pl 
Podpisane rzeczy, są tez dużym ułatwieniem dla pań w przedszkolu. Trudno zapamiętać, która kurtka jest Adasia a która Igorka, nie pomylą szczoteczki do zębów. Nikt nie zapyta się Ciebie, czy to aby na pewno buty Twojego dziecka tylko dlatego, że jej ma takie same.
Do wyprawki niemieckiego przedszkolaka, dołączą jeszcze kalosze, ubranie na deszcz oraz pasa i szczoteczka do zębów . Nic innego nie jest więcej potrzebne. żadne artykuły plastyczne. Podziel się z nami jak musi wyglądać Wasza wyprawka??
Facebook Comments