MAMATU.PL OD PODSZEWKI – WYWIAD Z PRODUCENTAMI MODNEJ ODZIEŻY DLA DZIECI I MAM KARMIĄCYCH

Mamatu to rodzinna firma, prowadzona przez Annę Przeracką i Tomasza Byskosz, rodziców dwójki dzieci  Lenki i Oliwki. Od kilku sezonów mam przyjemność współpracować z Anią i Tomkiem a tym samym Igor i lenka noszą Ich ubrania. Na blogu zawsze pokazuję Wam produkt a chciałam to zmienić i pokazać Wam również ludzi, którzy za tym produktem stoją. Dotyczy to zwłaszcza marek, które gwarantują najwyższą jakość a ja mogę się pod tą jakością podpisać obiema rękami. Mam w szafie ubrania Mamatu nawet sprzed dwóch sezonów, moje dzieci najchętniej wybierają je do przedszkola a tam, jak wiecie wolna amerykanka 🙂 Tarzanie się, szuranie na kolanach, bitwa w piaskownicy, ogrom zielonej trawy na kolanach czyli prawdziwy „hardkor”. Jaki jest odwieczny problem mam przedszkolaków? dziury na kolanach, przetarte materiały jak sitko, zmechacenia, wytarte kolor. Nie skłamię, bo nie mam powodu… spodnie dresowe Mamatu po tych przedszkolnych eskapadach, wielu praniach, wybielaniach są nadal w doskonałej kondycji! Wręcz idealnej.Co najważniejsze, po jednym użyciu nie wyglądają jak szmatka, którą trzeba prać nie dlatego, ze brudna tylko wygnieciona i z wybitymi kolanami. Dlaczego o tym pisze? Bo to ważne dla nas mam. Bo chcemy mieć pewność, że jak wydajemy 85 zł na spodnie dresowe ( teraz na promocji za 70 🙂 to nie rozczarują nas po jednym ubraniu. Przedstawiam więc Wam Anie i Tomka – „rodziców” Mamatu.pl

Jak to się stało, że zajęliście się produkcją odzieży dla dzieci i jak długo istnieje już Mamatu.pl?

 Mamatu istnieje już ponad trzy lata.  Jest jednym z naszych dzieci 😉  – czyli jest trójka ! juhu!

Myśl kłębiła się już w ciąży, dlatego też zaczynaliśmy od dzieży ciążowej. Jednak po narodzinach Lenki wszystko się zmieniło. Nabrało tempa. Coraz bardziej koncentrowaliśmy się  na naszym dziecku.  Z pomocą  zaprzyjaźnionej projektantki  powstawały pierwsze odszycia. Zawzięcie i bezlitośnie testowała je mała Lenka. A ponieważ testy wypadały pomyślnie, pojedyncze sztuki wprowadzaliśmy do naszego ówczesnego sklepu stacjonarnego. Cieszyły się niespodziewanym zainteresowaniem i machina ruszyła! 

 

Skąd nazwa Mamatu.pl? 

 Na nazwę miał wpływ pierwotny wizerunek naszego sklepu. U nas- od samego początku- miała mieć swoje królestwo MAMA. Tu miała znaleźć wszystko czego szuka. Zaczynaliśmy od odzieży ciążowej, bluz do karmienia, odzieży dla dzieci była logiczną kontynuacją. Wszystko ewaluowało razem z naszym macierzyństwem i tacierzyństwem. Szukaliśmy nazwy która mimo wszystko brzmi po polsku, ale też nie utrudnia rozpoznania naszej marki w innych krajach – „mama” w wielu krajach brzmi jednak podobnie 😉

 

Co było pierwsze? odzież ciążowa czy odzież dla dzieci?

 Zaczęliśmy od odzieży ciążowej, a wraz z rozwojem naszej starszej córki, jak i zwiększonym zainteresowaniem naszymi ciuszkami dziecięcymi skupiliśmy się właśnie na nich. Nie odstąpiliśmy od projektowania  odzieży dla mam karmiących. Wszystkie nasze bluzy to „reakcja” na sytuacje, kiedy  karmienie maleństwa staje się problemem.  Zależało nam jednak, żeby odzież do karmienia nie była tylko czasowym rozwiązaniem  funkcjonalnym dla mam karmiących. Produkty  muszą być nie tylko funkcjonalne i praktyczne, ale i  estetyczne, o czym często zapominają producenci. Nam się chyba udało, bo buzy do karmienia często kupują panie, które z karmieniem albo jeszcze albo już nie mają nic wspólnego. Po prostu podobają się im nasze wzory. Fajnie, kiedy słyszymy coś takiego.  

MAMATU.PL OD PODSZEWKI - WYWIAD Z PRODUCENTAMI MODNEJ ODZIEŻY DLA DZIECI I MAM KARMIĄCYCH Kinderki.eu

MAMATU.PL OD PODSZEWKI - WYWIAD Z PRODUCENTAMI MODNEJ ODZIEŻY DLA DZIECI I MAM KARMIĄCYCH Kinderki.euMAMATU.PL OD PODSZEWKI - WYWIAD Z PRODUCENTAMI MODNEJ ODZIEŻY DLA DZIECI I MAM KARMIĄCYCH Kinderki.eu MAMATU.PL OD PODSZEWKI - WYWIAD Z PRODUCENTAMI MODNEJ ODZIEŻY DLA DZIECI I MAM KARMIĄCYCH Kinderki.eu

 

MAMATU.PL OD PODSZEWKI - WYWIAD Z PRODUCENTAMI MODNEJ ODZIEŻY DLA DZIECI I MAM KARMIĄCYCH Kinderki.eu

Jak powstaje nowy produkt? Czy najpierw jest materiał, czy Wasz pomysł? Kiedy myślicie nad nowymi kolekcjami?

 Obecnie jest już nam dużo łatwiej niż przy pierwszych  krokach. Mamy sprawdzonych producentów dzianin w Polsce. Wiemy u kogo i czego szukać. Z roku na rok tych miejsc przybywa. Chętnie je odwiedzamy, bo polskie dzianiny znowu gwarantują wysoką jakość, na której nam bardzo zależy.

 Ale od początku …Najpierw w głowie powstaje pomysł – szukamy kroju oraz printu,  który będzie odpowiedni i wygodny dla dzieciaczków. Następnie myślimy nad połączeniem kolorów i dodatków. Potem pierwsze odszycia, przymiarki. Następnie test dzianiny – jak się zachowuje w użytkowaniu małego człowieka, jak się pierze, czy dzianina wytrzyma wiele ubrudzeni prań, czy się nie zmienia podczas prania, czy grafika nie zmienia się mimo tych działań? Wiele pytań, a wszystkich odpowiedzi udzielają nasze dzieciaki. Pierwsze, niezawodne i jednocześnie bezlitosne testerki.  Jeżeli nasz produkt-pomysł przejdzie testy „mamatu-towych” dzieci wiemy, że możemy go zaproponować naszym klientom.

Co najbardziej kochacie w swojej pracy,  czego nie lubicie?

 Kochamy to, ponieważ  tworzymy  dla naszych dzieci i możemy podzielić się tą radością z innymi rodzicami!  Nie ma większej frajdy, niż dobre słowa od naszych Klientów.

To dla nas ogromna frajda, że nasze ciuszki cieszą się powodzeniem, że są wygodne, sprawdzają się w najróżniejszych sytuacjach.  Samo zainteresowanie jest dla nas ogromnym sukcesem i radością. Zdjęcia nam podsyłane to po prostu miód na nasze serca. 

A czego nie lubimy?  Znajdzie się kilka drobiazgów, ale jest ich tak mało i są tak nieistotne, że  nie warto o nich wspominać.

 

MAMATU.PL OD PODSZEWKI - WYWIAD Z PRODUCENTAMI MODNEJ ODZIEŻY DLA DZIECI I MAM KARMIĄCYCH Kinderki.eu MAMATU.PL OD PODSZEWKI - WYWIAD Z PRODUCENTAMI MODNEJ ODZIEŻY DLA DZIECI I MAM KARMIĄCYCH Kinderki.eu MAMATU.PL OD PODSZEWKI - WYWIAD Z PRODUCENTAMI MODNEJ ODZIEŻY DLA DZIECI I MAM KARMIĄCYCH Kinderki.eu MAMATU.PL OD PODSZEWKI - WYWIAD Z PRODUCENTAMI MODNEJ ODZIEŻY DLA DZIECI I MAM KARMIĄCYCH Kinderki.eu

MAMATU.PL OD PODSZEWKI - WYWIAD Z PRODUCENTAMI MODNEJ ODZIEŻY DLA DZIECI I MAM KARMIĄCYCH Kinderki.eu

Czy rynek polski jest trudnym rynkiem zbytu? 

Raczej wymagającym. Polskie mamy wiedzą czego oczekują, a oczekują niemało J. Szczęśliwie udaje nam się coraz lepiej realizować ich oczekiwania.  Wysoko wieszają nam poprzeczkę, ale ..lubimy wyzwania J. Trudne jest połączenie naszych założeń dotyczących wysokiej jakości produktów z możliwościami finansowymi sporej części kupujących, ale …nie ma rzeczy niemożliwych. 

 

 Znam Mamatu długo, moje dzieci noszą Wasze ubrania od dawna. Lubię Was za printy, jakość, wygodę i przystępne ceny. Czyli da się produkować w Polsce produkty wysokiej jakości i sprzedawać za przyjazne ceny na każdą kieszeń?

 Realizacja naszych założeń, czyli produkcja w Polsce z polskich materiałów i „polskimi rękoma” ma swój koszt. Z drugiej strony nie chcemy oferować naszych produktów w abstrakcyjnych i nieosiągalnych cenach. Szczęśliwie  polscy Klienci są coraz bardziej świadomi. Coraz więcej Mam zwraca uwagę na to co kupuje dla swoich dzieci.  Szuka lepszych produktów, które posłużą dłużej i będą się lepiej nosiły. Skoro tworzymy i sprzedajemy, rozwijamy się, to oznacza, że chyba udało nam się połączyć trudne z niemożliwym J – wysoką jakość z normalną ceną.  

 

Czy myślicie o sprzedaży na inne kraje np. Niemcy? Bardzo często zdarza się mi, że niemieckie mamy zaczepiają mnie pytając gdzie kupuje takie fajne ubrania.

 Mamy coraz więcej klientek z zagranicy. Przeważnie są to mamy-Polki, które los rzucił w różne miejsca Europy, czy świata. Wracają do nas po kolejne zakupy i podpytują, czy nie ma gdzieś jakiegoś sklepiku w ich okolicy.  Potem „pukają” do nas koleżanki tych mam, które zaskoczone polską jakością i oryginalnością, też szukają czegoś dla swoich dzieci.  Myślimy, że wkrótce Mamatu wypłynie na wody międzynarodowe.

Dziękuję za rozmowę i z wypiekami czekamy na wiosenną kolekcje. Jest już zaplanowana? 

 Kolekcja wiosna – lato już powstaje, w zamyśle ma być spokojna i stonowana,  nie zabraknie jednak naszych ukochanych pritnów ! ;)

MAMATU.PL OD PODSZEWKI - WYWIAD Z PRODUCENTAMI MODNEJ ODZIEŻY DLA DZIECI I MAM KARMIĄCYCH Kinderki.eu

Troskliwy brat chciał podmuchać kolanko w które uderzyła się Lenka .

MAMATU.PL OD PODSZEWKI - WYWIAD Z PRODUCENTAMI MODNEJ ODZIEŻY DLA DZIECI I MAM KARMIĄCYCH Kinderki.eu MAMATU.PL OD PODSZEWKI - WYWIAD Z PRODUCENTAMI MODNEJ ODZIEŻY DLA DZIECI I MAM KARMIĄCYCH Kinderki.eu MAMATU.PL OD PODSZEWKI - WYWIAD Z PRODUCENTAMI MODNEJ ODZIEŻY DLA DZIECI I MAM KARMIĄCYCH Kinderki.eu MAMATU.PL OD PODSZEWKI - WYWIAD Z PRODUCENTAMI MODNEJ ODZIEŻY DLA DZIECI I MAM KARMIĄCYCH Kinderki.eu MAMATU.PL OD PODSZEWKI - WYWIAD Z PRODUCENTAMI MODNEJ ODZIEŻY DLA DZIECI I MAM KARMIĄCYCH Kinderki.eu MAMATU.PL OD PODSZEWKI - WYWIAD Z PRODUCENTAMI MODNEJ ODZIEŻY DLA DZIECI I MAM KARMIĄCYCH Kinderki.eu MAMATU.PL OD PODSZEWKI - WYWIAD Z PRODUCENTAMI MODNEJ ODZIEŻY DLA DZIECI I MAM KARMIĄCYCH Kinderki.eu MAMATU.PL OD PODSZEWKI - WYWIAD Z PRODUCENTAMI MODNEJ ODZIEŻY DLA DZIECI I MAM KARMIĄCYCH Kinderki.eu MAMATU.PL OD PODSZEWKI - WYWIAD Z PRODUCENTAMI MODNEJ ODZIEŻY DLA DZIECI I MAM KARMIĄCYCH Kinderki.eu MAMATU.PL OD PODSZEWKI - WYWIAD Z PRODUCENTAMI MODNEJ ODZIEŻY DLA DZIECI I MAM KARMIĄCYCH Kinderki.eu MAMATU.PL OD PODSZEWKI - WYWIAD Z PRODUCENTAMI MODNEJ ODZIEŻY DLA DZIECI I MAM KARMIĄCYCH Kinderki.eu MAMATU.PL OD PODSZEWKI - WYWIAD Z PRODUCENTAMI MODNEJ ODZIEŻY DLA DZIECI I MAM KARMIĄCYCH Kinderki.eu MAMATU.PL OD PODSZEWKI - WYWIAD Z PRODUCENTAMI MODNEJ ODZIEŻY DLA DZIECI I MAM KARMIĄCYCH Kinderki.eu MAMATU.PL OD PODSZEWKI - WYWIAD Z PRODUCENTAMI MODNEJ ODZIEŻY DLA DZIECI I MAM KARMIĄCYCH Kinderki.eu MAMATU.PL OD PODSZEWKI - WYWIAD Z PRODUCENTAMI MODNEJ ODZIEŻY DLA DZIECI I MAM KARMIĄCYCH Kinderki.eu MAMATU.PL OD PODSZEWKI - WYWIAD Z PRODUCENTAMI MODNEJ ODZIEŻY DLA DZIECI I MAM KARMIĄCYCH Kinderki.eu

Własnie trwa promocja na najnowsza kolekcje mamatu -20% >>>>> Klik tutaj 

Mamatu jest rowniez na Facebooku a polubienie profilu daje Wam większą gwarancja, że nie ominie Was żadna informacja o nowościach i promocjach

Mamatu.pl na Facebooku 

Lenka w wodoodpornych butach Bobux 

Igor w budach Geox ze sklepu paradopary

Okulary Babiators 

rajstopy i skarpety wola.pl

Dajcie znać w komentarzu co myślicie o takiej formie wpisów? Jesteście ciekawi, kto kryje się za daną marką? Może chcielibyście poznać bliżej producenta jakiejś konkretnej marki? Piszcie śmiało 🙂
Facebook Comments