MUSISZ ZROBIĆ COŚ DLA SIEBIE, ŻEBY NIE ZWARIOWAĆ

Bycie mamą na pełnym etacie, bez ani jednego dnia wolnego bywa meczące. Nie ma urlopu od macierzyństwa.  Nie zawsze jest nawet możliwość, by odpocząć choćby jeden dzień podrzucając dzieci do dziadków, ja takiej możliwości nie mam. 24 godziny na dobę, siedem dni w tygodniu jestem w towarzystwie swoich dzieci i wierzcie mi, miewam czasami dość. Bywają dni, kiedy mam ochotę wyjść z domu, trzasnąć drzwiami i nie wrócić przez przynajmniej tydzień. Tak! klnę czasem w duchu, jak to jestem bardzo zła na wszystkich i wszystko, sfrustrowana i jak bardzo mam wszystkiego dość. Miewam potrzebę bycia sama ze sobą. SAMA ZE SOBĄ. Bez dzieci, bez gwaru, krzyków, pisków, wysypywanych klocków i poniewierających sie zabawek po ziemi. Macierzyństwo to nie tylko sam miód i lukier a Ty i ja jesteśmy tylko ludźmi, którzy maja prawo mieć dość wszystkiego, mamy prawo być zmęczone i mamy prawo o tym głośno mówić. Mamy prawo do odpoczynku, chwili z książką w ręce czy zwykłego ludzkiego poleżenia z tyłkiem do góry i nic nierobienia. Sfrustrowany człowiek naładowany jest złymi emocjami i choćby nie chciał, emanuje nimi przekazując je dalej w tym wypadku na najbliższych. Syczy, tłumi krzyk mówiąc przez zęby. Zaczynasz nowy dzień a już modlisz się by nastał wieczór i cisza. Nadchodzi wieczór a Ty jesteś jednym wielkim wyrzutem sumienia bo wiesz, że dzisiaj nie była z ciebie najlepsza matka. Codzienna rutyna mnie dobija, obowiązki domowe przytłaczają. To codzienne gotowanie, bo przecież dzieci musza mieć zdrowo i świeżo. To sprzątanie chałupy pięć razy dziennie a bajzel jak był tak jest – taki Syzyf ze mnie. Cholera mam prawo mieć dość, mam prawo mieć kiepski dzień.

MASZ PRAWO DO BYCIA NIEIDEALNĄ

Nie wstydzę sie mówić o tym, czego doświadcza każda kobieta, która jest mamą. Przecież te dni, kiedy mamy wszystkiego po dziurki w nosie występują tak samo ja te przepełnione lukrem, radością i idealizmem. Jesteśmy ludźmi, odczuwamy, mamy pragnienia i emocje. Jako dorośli ludzie umiemy a przynajmniej powinnyśmy starać sie panować nad własnymi emocjami ale przychodzi taki czas kiedy te tłumione emocje muszą mieć upust bo inaczej stanie się nieszczęście w postaci krzyku i niekontrolowanych wybuchów złości.

BĄDŹ EGOISTKĄ

Kochamy swoje dzieci najbardziej na świecie dla nich wszystko ale nie możemy zapominać o sobie. Jeśli masz taką sytuacje jak ja, kiedy spędzasz z dziećmi większą cześć dni sama, bez pomocy męża czy dziadków musisz znaleźć miejsce gdzie wszystkie złe emocje zostaną ukojone a Ty poczujesz się wreszcie dobrze i zrelaksowana. Jeśli tylko mam możliwość i okazję wskakuje na rower sama i jadę. Nie mam celu, ważne że czuję się przez chwile „wolna” i daje mi moc endorfiny tak bardzo potrzebne w tych kryzysowych momentach. Pisałam o tych moich samotnych wyprawach rowerowych i resecie  w tym wpisie . Bywa, że nie zawsze mam taką możliwość ale wiem, że kojący wpływ ma na mnie rower. Biorę te moje dwa serduszka, jedno w przyczepce rowerowej, drugie już na swoim rowerze i jadę. Ruch mnie odpręża. Mamy swoją ulubioną miejscówkę nad Renem, gdzie szum fal niczym nad morzem. Pusta plaża, świeża bryza. Tak, tam jest mi dobrze a wszystkie złe emocje spływają po mnie jak woda. Nie przeszkadza mi nawet, że nie jestem tam sama, że są ze mną dzieci. Wręcz sprawia mi radość patrzenie na nie jakie są szczęśliwe, jak wielką przyjemność sprawia im rzucanie kamyków do wody czy moczenie nóg.

 ZRÓB COŚ DLA SIEBIE

Ty na pewno też masz takie rzeczy, które dobrze na Ciebie wpływają. Może jest to szydełkowanie, może szycie albo malowanie. Może fitness, bieganie. Albo gotowanie Cię relaksuje. Znajdź coś co da upust frustracji. Ja czasami muszę się wykrzyczeć 🙂 Nie, nie na dzieci! Jeśli nie mam możliwości wyjść krzyczę w poduszkę 🙂 Klnę w nią jak szewc i wykrzykuje wszystko bolączki, potem sie poryczę i czuje sie jak nowo narodzona, serio spróbuj. To działa!

WSZYSTKO PRZEZ TĄ BLOGOSFERĘ

Mam wrażenie, że blogosfera  jest powodem wielu kryzysów matek. Blogerki pokazują idealne życie w zawsze czystych, wysprzątanych domach z obiadem dwudaniowym na stole. Mamusie uśmiechnięte, wymalowane bez odrostów  w modnych ciuchach. Dzieci zawsze grzeczne, czyste nie marudzące. Wiadomo, że ich życie nie jest takie idealne, mają na pewno takie samy kryzysy jak Ty czy ja ale nie raczą o tym wspominać. Nie uświadamiają swojego czytelnika, że wiele rzeczy robią na potrzeby bloga jak np. makijaż do śniadania wyglądający jak na bal karnawałowy i cykają fotki w niedzielny idealny poranek.. Ja czasem zdążę jedynie rzęsy wytuszować i wiem, że Ty też w biegu jesteś.  Tez lubię pisać o tym jak bardzo moje dzieci są cudowne, mądre, grzeczne, bo są! Ale bywają tez nieznośne, upierdliwe, marudzące, brudne. Robiąc zdjęcia ich pokoju jest naturalną rzeczą , że go sprzątam na glanc, kto by chciał oglądać bałagan..ma go w domu 🙂

JESTEŚ NAJLEPSZĄ

Pamiętaj, że jesteś najlepszym rodzicem na świecie dla swojego dziecka. Nie miej kompleksu. Twoje dziecko kocha cię taką, jaką jesteś a uśmiech jest najpiękniejszym dodatkiem jaki możesz mu ofiarować. Szczęśliwa mama to szczęśliwe dziecko. Dlatego zrób coś dla siebie by nie zwariować. Jeśli dopada Cię kryzys, znajdź możliwości ujścia złych emocji, bo im bardziej będziesz je tłamsić w sobie, tym bardziej będziesz stawać się zgorzkniałą smutną kobietą. Pamiętaj jednak,że masz prawo być zmęczona, masz prawo ponarzekać, masz prawo zakryć twarz dłońmi i zapłakać, masz prawo wykrzyczeć światu, że jest Ci źle i nikt Cie nie rozumie. Masz prawo do tych wszystkich emocji!!! I nie daj sobie wmówić, że jest inaczej.

MUSISZ ZROBIĆ COŚ DLA SIEBIE, ŻEBY NIE ZWARIOWAĆ KINDERKI.EU MUSISZ ZROBIĆ COŚ DLA SIEBIE, ŻEBY NIE ZWARIOWAĆ KINDERKI.EU MUSISZ ZROBIĆ COŚ DLA SIEBIE, ŻEBY NIE ZWARIOWAĆ KINDERKI.EU MUSISZ ZROBIĆ COŚ DLA SIEBIE, ŻEBY NIE ZWARIOWAĆ KINDERKI.EU MUSISZ ZROBIĆ COŚ DLA SIEBIE, ŻEBY NIE ZWARIOWAĆ KINDERKI.EU MUSISZ ZROBIĆ COŚ DLA SIEBIE, ŻEBY NIE ZWARIOWAĆ KINDERKI.EU MUSISZ ZROBIĆ COŚ DLA SIEBIE, ŻEBY NIE ZWARIOWAĆ KINDERKI.EU MUSISZ ZROBIĆ COŚ DLA SIEBIE, ŻEBY NIE ZWARIOWAĆ KINDERKI.EU MUSISZ ZROBIĆ COŚ DLA SIEBIE, ŻEBY NIE ZWARIOWAĆ KINDERKI.EU MUSISZ ZROBIĆ COŚ DLA SIEBIE, ŻEBY NIE ZWARIOWAĆ KINDERKI.EU MUSISZ ZROBIĆ COŚ DLA SIEBIE, ŻEBY NIE ZWARIOWAĆ KINDERKI.EU MUSISZ ZROBIĆ COŚ DLA SIEBIE, ŻEBY NIE ZWARIOWAĆ KINDERKI.EU DSC_0256 MUSISZ ZROBIĆ COŚ DLA SIEBIE, ŻEBY NIE ZWARIOWAĆ KINDERKI.EU MUSISZ ZROBIĆ COŚ DLA SIEBIE, ŻEBY NIE ZWARIOWAĆ KINDERKI.EU MUSISZ ZROBIĆ COŚ DLA SIEBIE, ŻEBY NIE ZWARIOWAĆ KINDERKI.EU MUSISZ ZROBIĆ COŚ DLA SIEBIE, ŻEBY NIE ZWARIOWAĆ KINDERKI.EU MUSISZ ZROBIĆ COŚ DLA SIEBIE, ŻEBY NIE ZWARIOWAĆ KINDERKI.EU MUSISZ ZROBIĆ COŚ DLA SIEBIE, ŻEBY NIE ZWARIOWAĆ KINDERKI.EU MUSISZ ZROBIĆ COŚ DLA SIEBIE, ŻEBY NIE ZWARIOWAĆ KINDERKI.EU MUSISZ ZROBIĆ COŚ DLA SIEBIE, ŻEBY NIE ZWARIOWAĆ KINDERKI.EU MUSISZ ZROBIĆ COŚ DLA SIEBIE, ŻEBY NIE ZWARIOWAĆ KINDERKI.EU MUSISZ ZROBIĆ COŚ DLA SIEBIE, ŻEBY NIE ZWARIOWAĆ KINDERKI.EU MUSISZ ZROBIĆ COŚ DLA SIEBIE, ŻEBY NIE ZWARIOWAĆ KINDERKI.EU MUSISZ ZROBIĆ COŚ DLA SIEBIE, ŻEBY NIE ZWARIOWAĆ KINDERKI.EU MUSISZ ZROBIĆ COŚ DLA SIEBIE, ŻEBY NIE ZWARIOWAĆ KINDERKI.EU MUSISZ ZROBIĆ COŚ DLA SIEBIE, ŻEBY NIE ZWARIOWAĆ KINDERKI.EU

Wszystkie zabawki do piasku pochodzą ze sklepu Edukatorek

Drewniany statek to hit. Pływa po kałużach pod bandamą statku piratów 🙂 Piękne rękodzieło, doskonała ozdoba w stylu marynistycznym. Znajdziesz go u Natalia Bilicka hand made

Koc – Belle Petite

Torba Morini.pl – o niej jeszcze Wam powiem, bo to prawdziwy rarytas. Będzie o nich głośno 🙂

Koszulki Kinderków to WataCukrowa, teraz cała kolekcja letnia jest na sale. Jestem mile zaskoczona,że polska marka dostępna jest w tak dobrych cenach na każdą kieszeń a jakością nie odbiega od popularnych polskich marek. Z całego serca polecam!

Buty to Native, które u nas są każdego lata. Najlepsze do piasku, do wody i jako letnie kalosze do skakania w kałużach 😉

Czapka Kinderka to Kidsmuse trwa własnie Sale!!!!

Spodenki Kinderki to Mouse in A house 

Facebook Comments