O SOBIE SAMEJ DZIŚ PISZĘ – BELLE-PETITE

Znacie mnie jako osobę pozytywnie myślącą, zarażającą dobrą energią, życzliwą dla ludzi i świata. Taka się Wam ukazuje. Prawie wcale się nie żale, no chyba, że na zasięgi Facebooka 🙂 Ale tak serio, to przez przeszło 2,5 roku pisania bloga, nigdy nie napisałam wpisu o sobie samej. Zawsze tematem przewodnim są dzieci i świat, który ich otacza i ja stojąca jakby reporter i fotograf w jednym, opowiadam Wam o tym co widzę. Na tym głównie się skupiam.
O SOBIE SAMEJ DZIŚ PISZĘ - KONKURS Z BELLE-PETITE Kinderki.eu

 Otóż to nie cała ja.

Ja też czasem bywam jęcząca, plująca samymi negatywami, czasem bywam wredna albo małostkowa dla najbliższych. Bywa, że brakujemy mi cierpliwości, wkurzam się.

Jestem tworem kompleksowym, nie tylko uśmiechniętym, zawsze ogarniętym i radosnym stworzeniem, którego nie da się nie kochać, ale pełna opcja zawiera też smutki, żale. A czasem i bezdenną rozpacz z powodu różnych wydarzeń, które po prostu się w życiu zdarzają i których nie da się przeżyć idealnie i wyłącznie w oparciu o rozsądek. I ja też miewam takie emocje, które mnie kompletnie i do samego dna rozwalają na dłuższy czas, po którym ja też potrzebuję się potem poskładać.

Czasem wyzwalaczem może być nawet pozytywne z wierzchu przeżycie, które jednak okazuje się mieć pod spodem pokład takich smutków, że sama się czasem nawet dziwię, jak się do tego dogrzebię.

O SOBIE SAMEJ DZIŚ PISZĘ - KONKURS Z BELLE-PETITE Kinderki.eu

Nie jestem tylko radosną, pełną sił i energii istotą. Nie tylko tryskającą dobrym humorem i pewnością siebie.

Ale też czasem smutną, przybitą, rozdrażnioną, rozbitą emocjonalnie i osłabioną.

Mnie też zdarza się przepłakać cały dzień do tego stopnia, że już nie mam łez, a nadal płaczę i łkam.

Nie, że słaba, ale że człowiek, kobieta, z pełną gamą emocji. Umielibyście polubić cyborga?

O SOBIE SAMEJ DZIŚ PISZĘ - KONKURS Z BELLE-PETITE Kinderki.eu

Czasem dopada mnie wielki leń. Czasem nie robię zupełnie nic, jedynie:

Wstawiłam,

Wyprałam,

Wywiesiłam,

Zebrałam,

Poskładałam,

Ułożyłam,

Odkurzyłam,

Pokroiłam,

Zmieliłam,

Doprawiłam,

Ugotowałam,

Usmażyłam,

Podałam,

Zjadłam,

Znowu odkurzyłam,

Przytuliłam,

Wytarmosiłam,

Wymyłam,

Utuliłam,

Uspałam,

O SOBIE SAMEJ DZIŚ PISZĘ - KONKURS Z BELLE-PETITE Kinderki.eu

Smakuję życie bo każdy dzień trafia się tylko raz. Codziennie uczę się żyć pełnią życia, czerpać garściami z danych mi chwil, być tu i teraz. Staram się akceptować fakt, że nie jestem idealna. Bo nie jestem, wiesz o tym? Czy na prawdę warto rezygnować z siebie tylko po to by inni myśleli o nas dobrze? Czy ciągle jeszcze gonisz za ideałem fantastycznej żony, matki i kochanki?  Wybacz sobie, wyciągnij wnioski i idź dalej.

Uczę się patrzeć co maluje przede mną dzisiejszy dzień. Każdy warty jest przeżycia, zarówno ten trudny, jak i ten piękny. Każdy warty jest wykorzystania go w pełni. Więc jeśli i Ty masz cokolwiek zacząć, to właśnie dziś. I jeśli masz komukolwiek przebaczyć, to właśnie dziś. Jeśli cokolwiek odkładasz latami to zrób to dziś. Nie! Nie jutro. Właśnie dziś.

O SOBIE SAMEJ DZIŚ PISZĘ - KONKURS Z BELLE-PETITE Kinderki.eu

Wziąć sprawy w swoje ręce. Poczuć się samemu odpowiedzialnym za swoje życie. Nie mieć do nikogo pretensji za to jak wygląda, za to co robię i czego nie robię. I przede wszystkim realizować to, czego tak bardzo pragnę. Nie tylko marzyć, nie tylko wzdychać, że byłoby cudownie, że niektórzy to mają szczęście. Szczęście mam ja –  tu i teraz! Mam szczęście że żyję. Kropka.Bo jeśli nauczymy się wykorzystywać to, co dane nam jest właśnie dziś – zaczniemy żyć.

O SOBIE SAMEJ DZIŚ PISZĘ - KONKURS Z BELLE-PETITE Kinderki.eu

 

Siedzę i patrzę przed siebie. Czytam co napisałam. Życie jest takie piękne. To najcenniejsze co mamy. Cenniejsze od wszystkich tych nieprzeciętnych rzeczy, którymi się otaczamy.
To życie jest nam dane tylko jeden, jedyny raz. Nie zdajemy sobie z tego sprawy, sięgając np. po kolejnego papierosa. Nadwyrężając zdrowie by zadowolić szefa w pracy i własny portfel.

Każdy z nas myśli, że ma jeszcze mnóstwo czasu. I że jest milion ważniejszych rzeczy…Marzenia się nie spełniają, marzenia się spełnia!

O SOBIE SAMEJ DZIŚ PISZĘ - KONKURS Z BELLE-PETITE Kinderki.eu

Choinkę ubieramy wcześnie. Odkąd są dzieci, nawet jeszcze wcześniej niż przystoi ale ja w nosie mam co przystoi. Mój dom, moje zasady i moja magia. Od dzieciństwa lubiłam siadać pod choinką. W rodzinnym domu stała zawsze kolo okna, uwielbiałam jak migoczące światełka odbijały się w szybie. Do tego padający śnieg, dźwięk kolęd i czułam się naprawdę szczęśliwa. To własnie pod choinka miały miejsce najlepsze zabawy i powstawały najfajniejsze zmyślone historie. Śniegu było tyle że nie było widać ławki pod blokiem a Ten co szedł pierwsze do pracy z bieda mógł otworzyć drzwi wyjściowe, bo zamieć w nocy była. Boże jak ja tęsknie za takimi zimami jak były dawniej…na łyżwach po osiedlowej drodze jeździłam, bez sanek się z domu nie wychodziło. Na myśl wspomnienia o tym oczy mi łzą zachodzą. Piękny czas! Dziś nadal lubię siadać pod choinką, ciepły koc, kawa, fajna książka i czuje, że mam chwile dla siebie. Nawet jeśli dzieci bawią się obok ja potrafię się zrelaksować.

O SOBIE SAMEJ DZIŚ PISZĘ - KONKURS Z BELLE-PETITE Kinderki.eu

Belle-Petite

Belle-Petite w zimowym sezonie ma w ofercie koce dla dużych. Doczekałam się swojego własnego, osobistego i tylko mojego koca. Nareszcie coś dla mnie nie dla dzieci, bo Patrycja jak nikt inny zawsze rozpieszcza moje dzieci cudownymi kocykami. Jesteśmy bardzo „kocowi” śpimy z kocem, bawimy się na kocu, oglądamy bajki pod kocem, koc mamy w aucie , koc u babci i w domku letniskowym. Wszędzie! Mamy wersje zimowe- ocieplane, cienkie, dzianinowe. Każdy ma swoje zastosowanie i każdy jest potrzebny i przydatny. Maniaczka, wiem.

O SOBIE SAMEJ DZIŚ PISZĘ - KONKURS Z BELLE-PETITE Kinderki.eu

Mój koc jest cudownie miękki i ciepły.Przynajmniej  wzór zimowych misi polarnych tworzy zimowy klimat. Mój koc znajdziesz tutaj >>>>>> MIŚ POLARNY Z BIAŁYM MINKY ZWRÓĆCIE UWAGĘ NA CENĘ!!!! Będziecie bardzo mile zaskoczeni 🙂 W ofercie pojawiła się kolekcja limitowana, KOCYKI BAWEŁNIANE >>>>KLIK  6 fantastycznych kolorów dla prawdziwych małych fanów misiów. 100% bawełny. Nie mogę nie wspomnieć, że jest to produkt całkowicie wyprodukowany w Polsce, jak również tkaniny, barwniki i dodatki użyte w procesie produkcji poszczególnych artykułów posiadają atesty i są bezpieczne dla dzieci.

O SOBIE SAMEJ DZIŚ PISZĘ - BELLE-PETITE

 

I własnie taki kocyk jeden Belle Petite mam dla Was do rozdania. Do wyboru dowolny kolor.

Regulamin konkursu.

  1. Polub Belle- Petite na Facebooku >>>klik
  2. Miło będzie, jeśli będziesz i nas lubić ale nic na siłę 🙂  >>> klik
  3. Powiadom swoich znajomych o konkursie udostępniając plakat konkursowy na swojej Tablicy Facebooka jest tutaj. Oraz zapraszając ich do zabawy.
  4. W komentarzu tutaj na blogu, napisz jaki kolor kocyka wybierasz i dlaczego lubisz misie 🙂
  5. Bawimy się od 9 do 16 grudnia – prezent dotrze pod choinkę 🙂
  6. sponsorem nagrody jest Belle-Petite

O SOBIE SAMEJ DZIŚ PISZĘ - KONKURS Z BELLE-PETITE Kinderki.eu

*Pod choinką czytam najnowszą książkę Marcina Prokopa „Longin.Tu byłem”  Wydawnictwa Znak   TERAZ W PROMOCYJNEJ CENIE 14.95 ZL.  Ubrana w sukienkę Mouse in A house

WYNIKI

KOCHANI JESTEŚCIE CUDOWNI!! DZIĘKUJE WAM ZA TAK LICZNY UDZIAŁ W KONKURSIE. NAPRAWDE ŻAŁUJE, ŻE MAM TYLKO JEDEN KOCYK DO ROZDANIA 🙁

zwycięzca został wybrany przez losowanie. Pani Patrycja z Belle – Petite podała liczbę od 1 do 115 🙂

kinderki

Bardzo proszę o kontakt Agnieszkę. Głowa do góry na blogu trwają dwa konkursy TUTAJ oraz TUTAJ a dziś rozpocznie się kolejny 🙂

Facebook Comments