On już kocha inną?

Wiele razy słyszałam opowieści od koleżanek, jak to ich starsze od moich dzieci się zakochały już w przedszkolu. To zawsze były słodkie historie, wiecie takie na końcu których mówi się: Ooooo. Człowiek czasami nie jest świadomy, jak czas szybko ucieka i nie dopuszcza pewnych sytuacji do siebie. Ale historie miłosne zamieszkały i w naszym domu. Igor nie ma problemu z określaniem swoich uczuć i emocji. Wprost umie powiedzieć: patrz jaka ładna dziewczyna, no nie mamo? 🙂

Od około 6 miesięcy zaczął mówić o Celin z innej grupy. Wiesz, byłem u Celin na górze, bawiliśmy się Lego. Albo wspominał, że razem bawili się, gdy byli na zewnątrz. Pewnego dnia wrócił z przedszkola i przyznał się, że pochwalił się kolegom, że kocha Celin a ci się śmiali. Nie mógł zrozumieć o co im chodzi, przecież to normalne kochać jakaś dziewczynę.

Sytuacja o której chce napisać miała miejsce tydzień temu. Poszliśmy na taki plac zabaw, na którym budują dzieci swoje budowle z drewna. Dostają młotek, gwoździe, deski, piły i rękawiczki. Miał do nas dołączyć najlepszy kolega z przedszkola. Przyszedł ze swoją sąsiadką Nicole. I w tym miejscu, musicie sobie wyobrazić film Słoneczny Patrol, gdzie przechodzi w stroju kąpielowym Pamela a oczy wszystkich facetów robią się maślane. Dokładnie tak samo zareagował mój 6 letni syn. Dodatkowo miał opad szczęki 😉 Dwie godziny upłynęły szybko a Igor zamiast z kolegą , to nie odstępował Nicoli na krok. Kumpel był skazany na młodszą siostrę kumpla ale bez problemy znaleźli wspólny język, więc były dwa obozy.

Powiem Wam, że mój syn to gentlemen. Na pożegnanie powiedział, że cieszy się że mógł poznać Nicole i uwaga!! Przytulił ją 🙂 Wracaliśmy do domu na rowerach i mniej więcej w połowie drogi Igor się zatrzymał i mówi:

I*Musze Ci coś powiedzieć mamo.
Ja* No mów synuś.
I* Ja się chyba zakochałem w Nicole ( dodam od siebie, że to włoszka ) i chyba chętnie bym ja całował i zrobił ślub z nią..mówi
Ja* YYY… no to fajnie, to bardzo miła dziewczynka i widziałam, że dobrze się Wam razem bawiło i rozmawiało.
I* Tak!! Bo wiesz ona lubi piratów i rycerzy tak samo jak ja.
Ja* No widzisz, mówiłam Ci, że dziewczyny nie tylko lalki lubią.
I* No…
Ja* A co teraz z Celine?? Mówiłeś, że tez jesteś w niej zakochany( tutaj moja grobowa mina, bo przecież to poważne tematy a miłość to nie przelewki)
I* Chwile się zastanowił i mówi: Kocham ją też ale ona jest w przedszkolu a Nicole po przedszkolu…

I  jak wytłumaczyć 6 latkowi, że uczucia to poważna sprawa?? 🙂 Zapewne czytają nas mamy starszych dzieci i macie takie swoje historie, Podzielcie się nimi w komentarzu. Z ogromną przyjemnością je przeczytam i poznam Wasze doświadczenia.

 

Outfit

Buty – Bartek

koszula – Kids on the Moon via La Pontino

spodnie i kamizelka – No Frames 

Facebook Comments