POCZYTAJ MI MAMO, POCZYTAJ MI TATO – 10 sposobów by Twoje dziecko pokochało książki

Dzień jak co dzień. Nasza rzeczywistość od 3 tygodni wygląda nieco inaczej. Musiałam przeorganizować nasz cały dzień i  harmonogram, którego do tej pory się trzymaliśmy. Jestem z dziećmi od 3 tygodni w domu. Nie chodzimy do przedszkola a to wszystko przez operację, która się odbyła ponad tydzień temu. Przyznaję, że mam już cichą nadzieję, iż w poniedziałek będą mogli wrócić do swoich przedszkolnych zajęć. Roznosi ich energia, mimo że staram się wymyślać rożne domowe atrakcje i organizować im czas. Brakuje im jednak tego aktywnego czasu w przedszkolu, kontaktu z innymi dziećmi.

Przez ten czas nadrobiliśmy czytanie wielu książek, które się nazbierały w naszej biblioteczce i czekały na swoją kolej by je bliżej poznać. Kocham książki, co podkreślam za każdym razem, gdy o nich pisze. Kocham książki, bo kocha je moja mama. Moje dzieci kochają książki, bo miłości do nich nauczyliśmy ich my, rodzice. Często dostaje od Was wiadomości – co robię, że moje dzieci umieją usiąść i w spokoju przeglądnąć książkę albo jak ich nauczyłam, że sami po nie sięgają?

Zdjęcia jakie zobaczycie niżej nie są aranżowane. Nie są zrobione na potrzebę tego wpisu. Ten obrazek towarzyszy mi każdego dnia. Zmienia się jedynie miejscówka 🙂

DSC_1520 DSC_1521 DSC_1525 DSC_1523 DSC_1529

Odpowiadam:

 1.  Nic szczególnego, pozwalam im obcować z książkami.
 2. Książki są dla nich zawsze dostępne. Nie zalegają najwyższych półek, wręcz przeciwnie są pod ręką i na wysokości oczu. O nasze biblioteczce w pokoju pisałam w tym wpisie  >>>> Klik
 3. Czytam przy nich ksiazki. Daj przykład, dzieci widzą jak spędzasz czas i naśladują rodziców.
 4. Pokazuj dziecku książki od najwcześniejszych miesięcy życia. Bobas leżący na brzuszku , który ćwiczy podnoszenie główki, może już być stymulowany dzięki książkom. Są nawet specjalne biało czarne kartonowe książeczki do tego przeznaczone.
 5. Daj dziecku książkę do reki. Te pierwsze z dużymi pojedynczymi obrazkami są zrobione z grubego kartonu. Przetrwają mumlanie 🙂 Siedzący bobas chętnie będzie je przeglądał.
 6. Proponuj dziecku spędzanie wspólnego czasu przy książkach. Czytajcie pierwsze książki obrazkowe na których dużo się dzieje, jest o czym opowiadać i co pokazywać.
 7. Daj dziecku wybór, pozwól zdecydować jaką książkę ma ochotę w danym momencie poczytać, pooglądać.
 8. Nie zmuszaj. Usiądź i zacznij na głos opowiadać, co ciekawego widzisz na obrazkach. Maluch będzie Cię obserwował i Twoje opowiadania na pewno go zaciekawią i dosiądzie się do Ciebie
 9. Oglądnijcie bajkę w tv  lub na dvd a następnie pokaż dzieciakowi książkę o ulubionym bohaterze. Gwarantuje, że chętnie ją przeglądnie. To samo tyczy się pluszowych czy innych bohaterów występujących w książkach. Jakiś czas temu zamieszkał u nas pluszowy Miś uszatek..no wygląda jak żywy, sami zobaczcie >>>>klik  (To urodzinowy prezent dla mnie od kochanej Agi z Marikidsroom)  Opowiedziałam kinderkom o Uszatku, kupiłam książkę z opowiadaniami uszatka ( <<<kliknij w link, jest teraz na promocji.To najpiękniej wydana książka jaką widziałam) i wiecie co? Jest moc. Każdego wieczoru czytam po 30 stron książki – czytam!! Nie oglądamy obrazków, czytam a Oni słuchają. Chcą jeszcze i jeszcze a to ja daje limit 30 stron by mogli iść spokojnie spać o swojej wyznaczonej godzinie. A mnie najbardziej na świecie raduje gdy słyszę „poczytaj mi mamo”
 10. Pamiętaj. Nigdy nie jest za późno by sięgnąć po książki. Nigdy!! Niech czytanie będzie rodzinną tradycją. Niech czyta mam niech czyta tata. Wydane pieniążki na ksiazki to najlepsza inwestycja w rozwój Twojego dziecka.

DSC_1510 (2) DSC_1528 DSC_1531 DSC_1535 DSC_1537 DSC_1539 DSC_1546 DSC_1527 DSC_1547 DSC_1558 DSC_1559 DSC_1562 DSC_1564 DSC_1575 DSC_1579 DSC_1581 DSC_1582 DSC_1585 DSC_1593

Konkurs

Mam dla Was niespodzianki. Ostatnio bardzo rozpieszczam swoich czytelników, nieprawdaż? 🙂 Ale skoro Wy rozpieszczacie mnie swoja obecnością, to ja nie mogę nie zadbać o Was.

Do wygrania są 3 super książki od Internetowej księgarni Platon24 . To tam w ostatnim czasie zaopatruje się w  większość książek. Dobre niskie ceny i praktycznie wszystkie tytuły jakie mnie interesują w jednym miejscu. To bardzo wygodna opcja dla mnie na zakupy. Teraz trwa 35% promocja na wszystkie książki!!!! Istne szaleństwo, mój koszyk znowu jest pełny..koniecznie potrzebujemy większy regał na ksiazki 🙂

Ajku podaruje jednego konia na patyku. Pamiętacie je ze swojego dzieciństwa? Moje dzieci broją na nich aż miło zobaczcie filmik >>>>Klik ale Ajku to nie tylko piękne konie ręcznie szyte. To także namioty tipi, indiańskie pióropusze i inne dodatki z dziecięcego świata. Wiem, ze czyta mnie bardzo dużo polskich mam mieszkających w Niemczech. Kochane za produkty Ajku możecie płacić PayPall i są wysyłane za granicę!!

Mari Kids Room podaruje Wam swoja Syrenkę. Nasza ma na imię Anielka a Ty jak nazwiesz swoją ? Produkty Mari możecie kupić na Dawanda  oraz na stacjonarnym stoisku w Gdańsku Galeria Przymorze ul.Obrońców Wybrzeża 1 oraz w sobotę na Targach mody  ” BAKALIE” od 11 do 20 godziny. Spotkacie tam również Ajku tuż obok stoiska Mari, bo o tych dwóch dziewczynach i o ich przyjaźni niesamowitej napiszę Wam przy okazji innego wpisu.

konkursy-swiateczneAby wziąć udział w konkursie nalezy:

 • Polubić profile sponsorów nagród  Platon 24, Ajku, Mari 
 • Miło mi będzie jeśli zostaniecie z nami na Facebooku 
 • Powiadom swoich znajomych o konkursie udostępniając plakat konkursowy na swojej Tablicy Facebooka >>>>plakat jest tutaj <<< oraz zaproś ich do zabawy
 • W komentarzu napisz w kilku słowach czym są dla Ciebie święta
 • Bawimy się od 11.12 do 18.12 .

26c6ca73-1cd2-4a13-b324-8c9dd4e36b03

Dzieciaki ubrane w Sukienkę i Bluzkę z mysiej kolekcji Mouse in A house

Igor getry flamingi Icon store 

Kapciochy cudowne to SlippersFamily

WIELKA PODUCHA NAJMILSZA NA ŚWIECIE MAYLILY

Kołderka Junge MonaMoon

Kocyk minky Belle – Petite

Pianinko Janod

Wszystkie książki kupione w księgarni internetowej Platon 24

Wyniki!!

Ksiażki od Platon24 wygrywają :

;;;; kk lolo

Konika od AJKU  wygrywa:

jkjkjkj

Syrenkę od Mari wygrywa:

jjj

  Kochane proszę Was o kontakt na skrzynkę Facebooka 🙂 Na wasz kontakt czekam 48h

Facebook Comments