Skarpetki dla dzieci od Woli –  do wyboru, do koloru do woli

Już od najmłodszych lat warto uczyć dziecko, że jego zdanie jest dla nas ważne i dawać możliwość wyboru. W przyszłości ugruntuje to w nim poczucie wartości, pewność siebie oraz odwagę w podejmowaniu decyzji.

Jak zacząć to robić? W codziennych drobnych sprawach jak np. dobór garderoby.

W ten sposób tworzymy dziecku przestrzeń, w której własne decyzje kształtują jego świat. Dziecko uczy się życia i otaczającego go świata każdego dnia. Nawyki, które wyrobi sobie pod bacznym okiem rodziców, ukształtują jego osobowość.

DSC_0184 DSC_0187

Powodów do ćwiczenia umiejętności dokonywania wyborów dostarczy całej rodzinie firma Wola, której jesienna kolekcja skarpetek i rajstop jest już dostępna w sprzedaży. „Dzieci lubią być samodzielne jeśli tylko mają na to zgodę rodziców. Można to zaobserwować np. podczas zakupów garderoby. Mamy pokazują dziecku np. różne modele skarpetek i pozwalają wybrać te, które będzie chciało nosić. Jedne lubią kolorowe, ale gładkie, inne we wzorki. Jest też grupa miłośników skarpetek z postaciami z bajki. Możliwość podejmowania decyzji sprawia im radość i satysfakcję” – mówi Karolina Kochańska, marketing manager firmy Wola.

Daj dziecku przestrzeń Zmień swoją postawę: zamiast mówić dziecku, że dorośli wiedzą lepiej – wykaż się cierpliwością i pozwól mu metodą prób i błędów znaleźć własne rozwiązanie. Nie przyzwyczajaj dziecka do tego, że je we wszystkim wyręczasz. Daj mu przestrzeń do szukania własnych dróg. Pomagaj, służ radą, tłumacz, ale nie wykonuj za niego zadania. Dzieci, które mogą samodzielnie dokonywać wyborów lepiej radzą sobie w szkole i łatwiej nawiązują kontakty z rówieśnikami. Działaj konsekwentnie Czy możliwe jest wejście z dzieckiem do sklepu z zabawkami i uniknięcie zbędnej awantury? Oczywiście, że tak. Wszystko zależy od sposobu komunikacji. Przed wejściem do sklepu warto ustalić, że np. samo będzie mogło wybrać z całego asortymentu sklepu – jedną zabawkę. I tu również uczmy dziecko, że ma wybór.

DSC_0194 DSC_0199

Najważniejsza jest jednak konsekwencja – z czasem dziecko nauczy się brać odpowiedzialność za własne decyzje, a rodzice respektować decyzje swojej pociechy. Pozwól na eksperymenty Temat wyboru pojawia się także podczas ubierania dziecka. Samodzielność w tym zakresie jest bardzo istotna, zwłaszcza, gdy rano śpieszymy się wychodząc do pracy i szykując dziecko do przedszkola czy szkoły. Dlatego warto od najmłodszych lat włączać naszego malucha w wybór ubrań, pytać w czym czuje się dobrze, jakie kolory lubi nosić, itd. Należy uzbroić się w cierpliwość i wyrozumiałość nawet jeśli dziecko założy odwrotnie spodenki lub ubierze dwie różne skarpetki. Następnym razem będzie wiedziało na co musi zwrócić uwagę i nie popełni tego samego błędu. Do wyboru, do koloru Szeroki asortyment produktów Woli – dla dzieci, kobiet i mężczyzn pozwoli wybrać skarpetki i rajstopy najwyższej jakości w rozsądnej cenie. Połączenie 70-letniej tradycji z nowoczesnym wzornictwem, sprawia, że produkty tej polskiej marki na stałe już zadomowiły się w garderobach polskich rodzin. Produkty Woli można kupić w drogeriach Rossmann, supermarketach Auchan i Carrefour oraz Adesso (Textilmarket), a także w sklepie firmowym na terenie zakładu produkcyjnego w Zduńskiej Woli oraz w sklepie internetowym na www.wola.pl. Dodatkowo dziecięce wyroby Woli oferują sklepy sieci Bartek.

kinderki.eu

Regulamin

  1. Organizatorem konkursu jest marka „WOLA” .
  2. Miło będzie jeśli polubicie ich na Facebooku – o tu maja profil >>>> KLIK 
  3. Jeśli chcecie, możecie lubić nas… naturalnie nie musicie 🙂 Jakoś będę z tym musiała żyć 🙂
  4. Plakat należy udostępnić, niech Wasi znajomi widzą fajną zabawę i dołączą do niej.
  5. W komentarzu pod plakatem konkursowym na Facebooku, należy wstawić zdjęcie konkursowe. Temat to „do wyboru, do koloru, do woli” Interpretacja całkowicie dowolna! Liczy się pomysł. Chce byście wiedzieli, że nie będziemy oceniać jakości zdjęć, może być z aparatu lub z telefonu, nie ma to żadnego znaczenia. Można podesłać tylko jedno zdjęcie.
  6. Bawimy się od 24 września do 4 października.

Jeden z bonów jest do wygrania na naszym Instagramie, szansa więc podwójna ‚-)

 

Bon o wartości 200 zł do zrealizowania w online sklepie WOLA wygrywa BASIA SADOWSKI

11214021_10203737992010899_6602109735838976184_n

bon o wartości 50 zł wygrywa MONIKA PROKOPIUK

12039733_834906813292598_7817976839917783939_n

GRATULACJE!!!

Dziewczyny Was proszę o kontakt przez Facebook Kinderki.eu. Kochani dziękuje za tak liczny udział w konkursie, zostańcie z nami, u nas cały czas coś się dzieje się fajnego. Miejcie nas na oku 🙂

KINDERKI.EU

Facebook Comments