TAKA AMERYKA

Czekam jak co roku. Kończą się wakacje zaczyna się jesień z całym wachlarzem depresyjnych nastroi  a ja obmyślam – jak to będzie w tym roku? Dekoracje na czerwono, złoto a może multikolor? Planuję, że tym razem już na pewno doszyję kolejne ozdoby choinkowe i nowe poszewki. Nie mogę się doczekać pierwszych dźwięków dzwoneczków w radio w czasie gdy za oknem szaro, buro i ponuro a ludzkość funkcjonuje tylko dzięki litrom wypitej kofeiny.

Dzięki za cudownych marketingowców, którzy już początkiem listopada sugerują, że Boże Narodzenie tuż, tuż, więc jest po co żyć.  W tym roku wyprzedziliśmy chyba wszystkie kraje, bo świąteczna nuta zabrzmiała prawie na równi ze świętem zmarłych (słucham radia zet online) Ale powiem Wam ciekawostkę, że niemieckie hipermarkety już w październiku oferowały świąteczne słodycze, zapewne zeszłoroczne 🙂

Ale cholera lubię to no! To nic, że co roku śpiewają te same kolędy.

Jest klimat i to się liczy.

Wystawy ubrane w choinki, kuszą jeszcze wyprzedażami z jesieni, ale co tam bluzka z krótkim rękawem też może być prezentem. Przecież można ją ubrać pod sweter ooo! Komercja dopadła i Polskę na całego. Mikołaj przychodzi 6 grudnia ale już kilka tygodni wcześniej można sobie z nim zrobić zdjęcie w centrach handlowych. Ludzie zaciągają lichwiarskie kredyty celem zorganizowania wypasionych świąt. Takie z multum prezentów pod choinką dla każdego, koniecznie żywą, 4 rodzajami ciast i napiwkiem dla kolędników. Koszt takich świąt, to nie jednokrotnie wartość miesięcznego wynagrodzenia.

Ludzie, nie dajmy się zwariować. Tradycja tradycją, ale wszystko można zorganizować na miarę sowich możliwości, zwłaszcza tych finansowych. Z głową, rozmysłem i klasą, odcinając się od tego, co nam podsuwają trendy i marketingowcy, którzy chcą na naszej naiwności i przywiązaniu do pewnych zwyczajów po prostu nieźle zarobić. A przychodzi co do czego i człowiek chce posłuchać kolęd w okresie świątecznym jak wczoraj ( 3 Króli) i nie uświadczy tych dźwięków dzwoneczków ani w radio ani w Tv bo wszędzie już komercja bali karnawałowych trwa………Tak Ameryka o!

PS.Po przeszukaniu kanałów w telewizorze, dopiero regionalna telewizja śląska puszczała przez godzinę kolędy.

Facebook Comments