WPŁYW ZABAWY NA ROZWÓJ DZIECI – JANOD

Zabawa dziecka w okresie wczesnego dzieciństwa znacznie się różni od zabawy w wieku niemowlęcym. Dziecko, które chodzi nie musi już czekać na dostarczenie zabawki, samo może wybierać te, które najbardziej je interesują. Ma wybór. Nie musimy niczego sugerować ani narzucać jako rodzice. Dziecko w okolicy dwóch lat ma już swoje ulubione zabawki. Nie znaczy to, że nie potrzebuje już nas rodziców jako kompanów do wspólnej zabawy, wręcz przeciwnie. Zabawa jest dobra wtedy, kiedy wzbudza zainteresowanie, jest atrakcyjna oraz dostarcza radości.

Dziecko bawi się dla samego bawienia i spontanicznej aktywności. W tracie takiej zabawy mały człowiek może się wiele nauczyć. Prawdziwa zabawa charakteryzuje się tym, że dziecko bawiące się często przebywa w innym czasie i miejscu. Osobiście bardzo często zauważam, że Kinderki są tak pochłonięte zabawą, że nie reagują na bodźce zewnętrzne i ciężko je z takiej zabawy wyrwać. Im lepsza zabawa, tym trudniej ją dziecku przerwać. Nierzadko muszę kilka razy zwrócić sie do Igora, by wyrwać go na chwilę z jego świata fantazji informując, że podałam np. obiad.

kinderki.eu Janod

Kinderki.eu Janod

kinderki.eu Janod

Zabawa wpływa w znaczący sposób na rozwój psychiczny dziecka. Maluch widząc, jak my dorośli się nim opiekujemy, zaczyna we własnej zabawie nas naśladować. To samo tyczy sie naszych zachowań. Moja córka zawsze bardzo bacznie  obserwuje mnie podczas przyrządzania posiłków. Nie ważne czy gotuje obiad czy robię śniadanie, jest zawsze ze mną w kuchni. Obserwuje i dopytuje – mamuś co robis ? Od pewnego czasu wdrożyła do swoich zabaw gotowanie. Obserwując ją, widzę jak w doskonały sposób naśladuje mnie. Gotując „swoją” zupę skrupulatnie dobiera jarzyny wie, że mama dodaje marchewkę, cebulę, seler. Stawia garnek na swojej kuchence, przykrywa pokrywką i załącza palnik co chwile mieszając zupę łyżką i próbując…no cała ja 🙂

Do kolekcji kuchennych akcesorii dołączył toster marki Janod, marka ta od jakiegoś czasu jest dostępna również w Polsce. To nie tylko kolejny kuchenny gadżet w dziecięcej kuchni. Toster Janod dokładnie odzwierciedla te, używane w naszych dorosłych kuchniach. Dziecko ma możliwość naśladowania nas, uczy się samodzielności, współpracy  i zaradności.

kinderki.eu Janod

kINDERKI.EU jANOD

Kinderki.eu Janod

Kinderki.eu Janod

Kinderki.eu Janod

Zabawki Janod to produkt francuskich producentów. Janod jest doskonałą alternatywą zalewającego nas z każdej strony chińskiego plastiku niewiadomego składu, który ma niemały wpływ na zdrowie naszych dzieci. Zabawki Janod to produkty  głownie z drewna i kartonu czyli całkowicie naturalnego surowca, dzięki temu to solidny i trwały produkt, który przetrwa nie jedną szaloną zabawę. Zabawki Janod zostały zaprojektowane w taki sposób, aby dziecko poprzez różnego rodzaju czynności: pchanie, dopasowywanie, naśladowanie układanie itd. mogło rozwijać swoje zdolności motoryczne.Od innych na rynku różnią się tym, że proponują coś rzeczywiście atrakcyjnego dla dziecka, ucząc i najlepiej na świecie bawią a przy tym zachwycają designem i wykonaniem. Marka Janod oferuje szeroki wybór produktów od grzechotek, piramid przez sortery, zabawki do ciągnięcia, zabawki magnetyczne, wspierające naukę liczenia, czytania zegara czy samodzielnego ubierania.

Kinderki.eu Janod

Kinderki.eu Janod

Kinderki.eu  Janod

Kinderki.eu  Janod

WPŁYW ZABAWY NA ROZWÓJ DZIECI CZYLI DLACZEGO WARTO ZAINWESTOWAĆ W ZABAWKI JANOD

kinderki.eu janod

kinderki.eu janod

Wszyscy zapewne kojarzymy magnetyczną rakietę – najbardziej znaną układankę Janod. To najbardziej charakterystyczny produkt tej firmy, spotkać ją można w wielu pokojach dziecięcych jako dekoracja. Bo Janod ładnie wygląda nawet jak nie jest w posiadaniu dziecięcych rączek a stoi na polce czy pod ścianą. Oni nawet opakowania maja przepiękne 🙂 kinderki.eu Janod

Zobaczcie ten uroczy filmik, zupełnie jakbym mojego Igora widziała. Dla fana lotnictwa rakieta to spełnienie małego marzenia.

Więcej o marce i zabawkach przeczytacie na stronie www.janod.pl

Polubcie również profil Janod Plska  na Facebooku 

Produkty Janod  są do kupienia w wielu sklepach online w tym w moim ulubionym – tublu.pl 

kinderki.eu Janod

 

 

Facebook Comments